“Mówiono nam, abyśmy sprawdzili, czy jest to możliwe. Ostrzegano nas przed dawaniem fałszywej nadziei członkom tego narodu. Jednakże w nieprawdopodobnej opowieści, jaką jest Ameryka, nadzieja nigdy nie była fałszywa. Ponieważ zawsze, kiedy staliśmy przed przeszkodami nie do przezwyciężenia, kiedy wmawiano nam, że nie jesteśmy jeszcze gotowi, czy że nie powinniśmy próbować, czy że nie potrafimy, pokolenia Amerykanów odpowiadały prostym wyznaniem, sumującym ducha narodu. Tak, my potrafimy.”

Fragment wystąpienia Baracka Obamy przeczytałem w swoim życiu już kilkanaście razy (co zadziwiające: “yes, we can” pochodzi z hiszpańskiego “si, se puede” z głodówki w Phoenix w 1972 r.). I zawsze wyczuwam w nim nie tylko ogromną, inspirującą moc sprawczą, ale jednocześnie malującą się w tle prośbę o pomoc. Coś w stylu: tak, możemy to zrobić razem, tak, to zależy też od Ciebie. Pomóż mi wygrać te wybory.

Nie pamiętam, kiedy ostatnim razem otwarcie kogokolwiek prosiłem chociaż o najmniejszą pomoc. To po prostu do mnie niepodobne. Nie lubię zawracać innym niepotrzebnie czterech liter. Nie kandyduję na prezydenta, nie ubiegam się o zacne stanowisko.

Są jednak w życiu takie momenty, kiedy dobre rzeczy muszą sprostać nowym wyzwaniom i stać się jeszcze lepsze.

Ale nie zrozum mnie źle. Nie czuję się bezradny, czy wręcz zdesperowany. Jestem zapalonym fanem crowdsourcingu, czyli czerpania pomysłów z wiedzy ludu. Internetowego rzecz jasna. Ale zanim poproszę Cię o małą pomoc, obejrzyj koniecznie 3 krótkie filmiki, które zamieściłem tuż poniżej.

Mógłbym godzinami opowiadać, jak (wbrew pozorom) niewiarygodnie dużo ludzi szuka takich informacji i porad. I założę się z Tobą, że przeglądając nie tylko te filmy twój głos podpowiada ci, co o tym sądzić. U mnie wygląda to mniej więcej tak: “hm, całkiem niezłe, ale interesowałoby mnie coś innego” albo “no, no, ma potencjał, ale mogłoby być o czymś innym, ciekawszym”, etc.

Dlatego chcę dziś, tu i teraz usłyszeć twój wewnętrzny głos. Chcę, żebyś miał realny wpływ na małą część internetu. Głęboko wierzę, że zależy ci na dobrych treściach, które chętnie pochłoniesz. Ze mną w środku.

Współpraca z Plusem układa mi się od kilku miesięcy wyśmienicie. To jest ten typ mariażu, w którym marka bardzo mi ufa. Montując filmy nikt nade mną nie stał, nie kontrolował. Propozycja mojego scenariusza została zaakceptowana od razu w 100 proc. Zrobiliśmy 4 dobre produkcje i będziemy to kontynuować. Ale żeby robić więcej i lepiej, chcę najpierw wsłuchać się w twój głos.

Ale umówmy się co do jednego. Zależy mi na twoich pomysłach, które wybiegają znacznie dalej, niż bezproduktywny hejt czy krytyka obejrzanych przed chwilą filmów. Napisz wprost i otwarcie, co najchętniej oglądałbyś na youtubowym kanale Plusa ze mną w roli głównej?

Ciekawa propozycja na cykle tematyczne, poradnik, relacje, recenzje? Coś, co będzie stanowiło dla Ciebie wysoką wartość użytkową, merytoryczną, edukacyjną? Jesteśmy z Plusem otwarci na twoje sugestie związane z nowymi materiałami wideo. I tylko takimi. Nie oczekuję przy tym, że zdradzisz mi całą strategię od A do Z.

Chcę twojego impulsu, preferencji, pomysłów, które siedzą Ci w głowie. Chcę w internecie robić rzeczy, z których dumna będzie nie tylko marka i bloger, ale też i Ty. Bo to będzie cząstka Ciebie.

Spośród wszystkich komentarzy, wypowiedzi lub e-mailowych pomysłów, wybiorę trzy najciekawsze, które nagrodzę zestawem mysz + klawiatura marki Logitech, zapakowanym do plecaka marki 4F. Nagrody ufundował Plus.

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Blogera. Nie przywiązuję wagi do dat, świąt i rocznic, ale wierzę, że blogi zmieniają rzeczywistość. Że piszą je ludzie, którym bardzo na czymś zależy. Mocno wierzę, że lepsze rzeczy zależą też od Ciebie. Masz teraz na to realny wpływ. Śmiało, nie krępuj się! 🙂

[box type=”info” width=”100%” ]Biorąc udział w moim konkursie, akceptujesz niniejszy Regulamin.[/box]

0 0
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Iza
Iza
6 years ago

Pierwsza! 😉 Jestem fanką mobile, więc chętnie pooglądałabym coś o aplikacjach mobilnych przeznaczonych dla różnych targetów. Aplikacje, do których mają słabość kobiety (można też pomyśleć o matkach), do zarządzania czasem, rozrywkowe, ułatwiające życie, biznesowe, socialowe. Ludzie często w dość ograniczonym stopniu wykorzystują możliwości swoich telefonów. Zwyczajnie nie wiedzą, co one oferują i że podstawowe funkcjonalności można poszerzyć. Już dawno telefony nie służą tylko do dzwonienia i smsowania. Teraz to takie kombajny i warto to podkreślać 🙂

Paweł
Paweł
6 years ago

Mógłbyś w sumie robić jakieś relacje z imprez lub premier sprzętu technologicznego, z targów sprzętu. Może wywiady z ciekawymi osobami z blogosfery, bo to już robiłeś u siebie na blogu wcześniej 🙂

Joanna
Joanna
6 years ago

no to już coś mam, na początek: czy można usunąć część aplikacji z telefonu? w jaki sposób? czy wszystkie zainstalowane domyślnie są potrzebne? może też omówienie wszystkich funkcji po kolei dla kogoś takiego jak ja, kto zmienia telefon z takiego co służy wyłącznie do dzwonienia (sony ericsson j220i) na taki baaardzo zaawansowany technologicznie (samsung galaxy trend gt-s 7560) dla mnie bardzo duży przeskok

Aleksander
6 years ago

Pokaż czy w lesie również sięga LTE od Plusa. 😉

A tak poważnie, to wszystkie recenzje nowego sprzętu mile widziane. I to w rodzaju tych, które eksponują rzeczy ważne dla początkujących jak również tych “heavy” userów.

Pokaż ludziom, że na tablecie można równie wygodnie pracować co na komputerze stacjonarnym czy laptopie. I to nie tylko w domu.

Mam więcej pomysłów, ale pozwól Kamilu, że zatrzymam je dla siebie. 😉 No i… czekam na nowe materiały!

Przewijka
6 years ago

Pokaż nam, zwykłym zjadaczom chleba, jak ważny w dzisiejszych czasach jest dobry sprzęt. Jak np. dla blogera istotne jest to, z czym wychodzi na miasto i jakie ma możliwości w terenie obsługiwać swoje miejsca w sieci. Że na chwilę obecną nie bloguje się w kapciach przed telewizorem, ale także w fajnej knajpie na intagramie, czy w tramwaju na twitterze. Cykl filmów “bloger od kuchni” – jak dla mnie fajna sprawa.
Oprócz tego ciekawa jestem tej technicznej strony, np. jak zoptymalizować działanie baterii.

Izabela
Izabela
6 years ago

Mam wrażenie, że w 3 filmiku mówisz troszeczkę zbyt szybko.

Co do samej tematyki, to fajnie posłuchać na temat recenzji nowych modeli telefonów, jest to bardzo przydatne przy wyborze właściwego modelu. Ja zawsze sprawdzam kilka takich recenzji. Dodatkowo fajne są np. testy wytrzymałościowe telefonów np.sprawdzenie, czy telefon jest wodoodporny pod prysznicem, czy ekran się rozwali, gdy go wypuścisz itd. Możesz też np. zrobić ekstremalne testy baterii np. czy wytrzyma 7h z youtubem :p Fajnie byłoby dowiedzieć się np. jakie aplikacje polecasz i dla kogo. Dodatkowo warto również opowiedzieć o ofercie, jaka jest dla kogo najwygodniejsza.

Dominik
Dominik
6 years ago

Smartfony to zdjęcia. Fejsbuki to zdjęcia, instargramy to zdjęcia. Zdjęcia są wszędzie. Sam zdjęcia robisz z kija, także pojęcie jakieś masz.

Pokaż, jak porządnie wykorzystać te megapiksele zawarte w telefonie. To niby takie oczywiste, bo każdy ‘cyka foty’ na mieście, ale nikt fotografią tego nie nazwie. Dlaczego by nie? Materiał z podstawami smartphonowej fotografii naprawdę by się przydał.

Zaprezentuj alternatywne aplikacje do przerabiania zdjęć na telefonie (retrica <3), pokaż jak kadrować, używać lampy, robić selfie czy foodporny, wskaż sekrety tagowania na insta – aspektów jest multum. Jakby jeszcze przetestować Lumie 1020 to w ogóle będzie bajka.

Przemek
Przemek
6 years ago

Na wstępie muszę przyznać bardzo miło się pana słucha , ma pan bardzo ciekawą i przyjemną barwę głosu, innymi słowy zrobił Pan na mnie ogromne wrażenie (chociaż, że natrafiłem na pana filmy kiedyś przypadkiem)…ale to nie o tym.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na dzień dzisiejszy w ‘’internetach’’ jest bardzo, ale to bardzo dużo kanałów o niezwykle różnej tematyce i bardzo ciężko jest wymyślić coś naprawdę oryginalnego. Tej sprawie trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, albo czekać na olśnienie. Ale komu ja to mówię?.. zapewne Pan bardzo dobrze o tym wie.

Muszę dodać że to nie jest jakiś nowy pomysł lecz moje uwagi oraz cechy wymarzonego kanału na temat recenzji ,poradników, testów. Jednakże teraz przejdę do konkretów. Z racji tego, że często spędzam czas na youtube ( a naprawdę przesiaduje tu często i długo) , nie napotkałem się na kanał : przejrzysty , prosty (w nie złym tego słowa znaczeniu) , szybki, krótki, ”czytelny”, zrozumiały, dynamiczny, rzeczowy, świeży , zwięzły i na temat, który przejawiałby się następująco :

1- opis przedmiotu, aplikacji ,cena sugerowana – czyli same KONKRETY ! ( widz nie może pocić się podczas oglądania, nie może przewijać filmiku w poszukiwaniu danych, które zostały opisane w 556 zbędnych zdaniach)

2- opis jakości najważniejszych aspektów ( zrozumiałe cechy produktu, czyli te najbardziej oczekiwane, a nie wybieganie do dokładnej liczby częstotliwości lub do kilobajta rozmiaru, stosowanie lekkości , nieużywanie niezrozumiałych skrótów i nazw – nie każdy jest wielkim i oddanym fanem tego co ogląda)

3- cechy charakterystyczne odróżniające go od ‘’swoich kumpli ’’ ( nie ma co ukrywać większość ludzi szuka danego produkty zazwyczaj podczas namysłu jego kupna) -kanał z taką cechą będzie pomagał w wyborze odpowiedniego produktu

4- ocena oraz opinia zaufanego eksperta, bądź dobrze znanej redakcji, czy też strony WWW ( zawsze jest dobrze mieć poparcie swojej opinii przez ‘’doświadczenie’’)

5-opinia i ocena Pana – składająca się np : z pięciu (PLUS)ów oraz minusów danego produktu (czasami trzeba być ostrym i pokazać widzom prawdę, a nie jedynie słodzić !)*Widzowie wyrobili już sobie opinie na temat niektórych przedmiotów i wmawianie im że dany produkt jest dobry mija się z celem i zmniejsza poziom Pana prawdomówności )

6- ciekawostki związane z produktem ( nie można klepać identycznie tego samego co znajduje się na 1000 kanałów tego typu)

7- dawanie widzom możliwość zadawania pytań i wybierania (np: wcześniej zadane pytania w komentarzach będą zadane dla eksperta w przyszłym wywiadzie. Jeżeli jest możliwość niechaj kolejny prezentowany produkt wybierze widzownia poprzez głosowanie z listy przedmiotów( z których chciałby Pan zrobić recenzję w przyszłym odcinku )

8- film nie powinien być zbyt długi(na przykład ja podczas 18 minutowego filmiku odczuwam zmęczenie, chociaż muszę przyznać że miewałem pierwsze objawy omdlenia)

9-informacje dotyczące jakiś zmian, albo innych rzeczy powinny być opisane w komentarzu/opisie albo na stronie do tego przeznaczonej, czy też w odnośniku ( nikt nie zamierza przychodzić i oglądać 3 min ‘’gadania’’ na temat przyszłych planów albo jakiś zmian nieinteresujących widza, przecież przyszedł tutaj z innego powodu, no chyba że są naprawdę ważne)

10- pomaganie – czyli jeżeli jest mowa o darmowym programie albo oprogramowaniu do telefonu, podać link, stronę, czy też inne źródło ( nienawidzę tego momentu kiedy ktoś poruszy taką kwestię i czasami trzeba oblecieć połowę Internetu w wzdłuż i wszerz aby dotrzeć do przycisku ‘’download’’ (oczywiście rzecz jasna darmowego pobierania ))

– A jeżeli Pan mi pozwoli temu punktowi dam nazwę KOPIA – czyli po wykonanej recenzji, albo testu, w kolejnym odcinku będzie brany na warsztat najbliższa ‘’podróbka’’ wcześniej prezentowanego produktu, niechaj to będzie produkt z niższej półki ( zawsze byłem ciekawy jak to jest z tymi chińskimi podróbkami Samsunga. Czy naprawdę się różnią? Czy cena to tylko napis ‘’SAMSUNG” na obudowie ?)

Napisałem co mi przyszło do głowy, przedstawiłem Panu to czego oczekuję od dobrego kanału oraz to co mnie irytuje w już istniejących. Tak naprawdę nie jest to jakiś wybitny pomysł, po przeczytaniu tego jest Pan nadal w punkcie wyjścia… choć nie do końca. Zostawiłem dla Pana swój szkic i paletę własnych barw, mam nadzieję że przydadzą się i użyje je Pan choć w małym stopniu do swojego obrazu. Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

*Przepraszam za błędy,chaos i składność zdań ( język polski nie należy do mojej mocnej strony )