photo credit: French Tart via photopin cc

In this article

Join the Conversation

6 comments

 1. E. Odpowiedz

  „Marmolada z owoców życia” – ładne (choć niefajne).

  Szczerze mówiąc, od początku tej sytuacji z Owsiakiem trudno mi było uwierzyć, że rzeczywiście nie ma osób, które go na różne sposoby wspierają. Widziałam w tym raczej kolejną dysproporcję pomiędzy pisaniem o tym, w co się klika, a niepisaniem o tym, co dobre (co musiałoby się stać, żeby ktoś się zainteresował i wspomniał na przykład o liczbie listów/maili etc., które trafiły do Owsiaka, zanim on sam powiedział, że je dostaje?)

  A tak poza wszystkim – jeśli to nie jakaś wielka tajemnica, to chętnie przygarnę namiar na drugi kawałek, który leci w tle filmiku.

  View Comment
  1. Kamil | SocialTalk.pl

   Cześć E. 🙂
   „Szczerze mówiąc, od początku tej sytuacji z Owsiakiem trudno mi było uwierzyć, że rzeczywiście nie ma osób, które go na różne sposoby wspierają”
   Taki był właśnie smutny obrazek. Wydawało się, jakby został z tym wszystkim sam, albo w nielicznym gronie. Też bym zwątpił na jego miejscu. Niestety, żyjemy w kraju, gdzie spora grupa ludzi obrała sobie teorie spiskowe za życiową domenę.

   Co do muzyki, to we vlogu były 3 utwory. Drugi (ten taki dynamiczny, rockowy?) nazywa się „Whiskey”. Trzeci „Golden Days”. Oba są autorstwa Topher Mohr Alex Elena na wolnej licencji.

   View Comment
  2. E.

   Dla mnie zwątpienie Owsiaka – takie „z prawdziwego zdarzenia” (tzn. gdyby rzeczywiście postanowił zrezygnować z Orkiestry) – jest czymś, czego zwyczajnie nie byłabym w stanie sobie wyobrazić. I jeśli te wszystkie dotychczasowe finały nie dawałyby mu wystarczającego kopa, żeby poradzić sobie z teoriami spiskowymi, to chyba rzeczywiście zastanowiłabym się, czy to ma sens.
   Inna sprawa, że

   Chodziło mi o „Golden Days” , dzięki 🙂

   PS Byłoby zwyczajnie nielogiczne, gdybym nie zajrzała tu ponownie :).

   View Comment
  3. Kamil | SocialTalk.pl

   E., czaisz się bardziej na Fejsie. Tu cię nigdy nie było, stąd moje obawy. Ale luzik. 🙂

   View Comment
 2. Nieśka Odpowiedz

  Ameryki nie odkryję jak powiem, że w każdej sprawie będą zwolennicy czy przeciwnicy, a bardziej – ogólnie ludzie o różnych poglądach na daną sprawę. Co innego, że nic nie jest czarno białe. Pensje pracowników fundacji chyba dość wysokie? Hmm. Jasne, że powinni zarabiać, ale na pewno adekwatnie. A każda akcja tego typu czy te mniejsze (lokalne bardziej) to jest fajna sprawa pokazująca, że DA SIĘ, DA SIĘ COŚ ZROBIĆ i że ludzie chcą COŚ ZROBIĆ RAZEM. 🙂 p.s. Marmolada wabi czytelników myślących kategoriami kulinarnymi 😀

  Na marginesie – w Polsce mamy tyle świetnych osób, pomysłów, inicjatyw, ‚ideji zacnych’ czy to w sztuce, projektowaniu czy w technice, kulinariach, modzie. Zaczynamy to dostrzegać i wspierać powoli, co mnie cieszy niezmiernie.

  p.s. Opinie – ok, ale idiotyzm, głupotę, chwyty erystyczne warto tępić. Tak po prostu, ŻEBY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ. (brzmi jak hasło wyborcze 😀 hahah)

  Pozdrawiam!

  View Comment
  1. Kamil | SocialTalk.pl

   Pobieranie wynagrodzenia za pracę w fundacjach jest dla mnie czymś absolutnie naturalnym, jeśli ktoś się temu całkowicie poświęca. Sorry, nie będę oceniał, czy są wysokie, czy nie, bo to pojęcie względne. Ale coś do lodówki i na dupę ci ludzie muszą włożyć. Praca na rzecz innych jest o wiele bardziej wartościowa w moim uznaniu, niż praca nastawiona na zysk i komercję, więc widzę powód, by ludzie zarabiali ponad średnią krajową.

   Ludzie o różnych poglądach? Ależ oczywiście, że ktoś może mieć inny pogląd, niż Jurek i Orkiestra, ale co innego mieć pogląd, co innego bezpodstawnie obrażać. I o tym mówiłem we vlogu – nie mam nic przeciwko pytaniu, drążeniu, proszeniu o wyjaśnienia, ale to co Matka Kurka pisze na blogu nie jest chęcią dążenia do jasnych sytuacji. To jest próba zbicia kapitału i publicity na popularności WOŚP-u.

   View Comment