Niedzielne popołudnie. Lodówka pusta. W brzuchu ssie. No, taka ewidentna ochota na coś, co można kupić, przynieść i od razu zjeść.

Sklep blisko mnie? Pierwsza myśl: Freshmarket. 200 m dzieli mnie od czegoś dobrego. Jeszcze nie wiem co, ale na pewno sobie coś wybiorę. W portfelu 20 zł, więc stać mnie, a co!

– Dobry wieczór.
– Dobry wieczór.

Rozglądam się tu i ówdzie i wtem – sernik. Tak, dawno nie jadłem sernika. Mam ochotę. Tu i teraz.

– Poproszę pół kilo sernika.

Młoda dziewczyna patrzy najpierw na sernik, później na mnie i jeszcze raz na sernik. Schyla się i zza lady wypala:

– Eee, nie sprzedam panu tego

Myślę sobie: no, ja nie widzę przeszkód. Stać mnie.

– Wie pan, ten sernik to już strasznie długo tu leży…

Naprawdę, dawno mnie żaden pracownik marketu nie uraczył taką bezpośrednią, nieskrywaną szczerością. W dobie przekrętów i wszechobecnego picowania fasady, taki człowiek to złoto!

Gratuluję spółce Żabka Polska (albo ajentowi w roli franczyzobiorcy) świetnego doboru pracowników. Cieszę się, że mam taki sklep tuż pod domem. Nie ma to jak trzymać “świeży” produkt i mieć szczerych do bólu pracowników.

2
Dodaj komentarz

avatar
5000
  Subscribe  
Powiadom o
Zuzanna Anna
Gość

Dobrze, że za plecami sprzedawczyni nie stał szef tego bałaganu, bo by ci sprzedała…

Ekaterina
Gość
Ekaterina

Ja też miałam dziś miłą niespodziankę, byłam w Tesco i w koszyku miałam m.in jajka – Pan który mnie kasował otworzył pudełko przed skasowaniem i zauważył ze jedno jest rozbite. Kazał wybrać mi inne opakowanie:) co ciekawe zawsze otwieram pudełko, a dziś nie wiem dlaczego tego nie zrobiłam. Jak dobrze, że opatrzność czuwa 🙂