O blogu

nowe_logo

O blogu, czyli z czym to się je

Na moim blogu (nie na jakimś tam słitaśnym pamiętniczku) panuje jedna główna zasada: tu mówi się prosto w oczy. Subiektywnie, bezkompromisowo, nie pozostawiając złudzeń. O tym, w czym czuję się najlepiej: o mediach społecznościowych, o trendach, produktach i markach. O społeczeństwie, relacjach między ludźmi i emocjach. Jednym słowem, blog zawiera bardzo szeroki pierwiastek “social”, z dużą zajawką na ambitny lifestyle.

Jest oczywiście miejsce na bezczelną prywatę i propagandę rodem z Kuby. Czyli na bardzo subiektywne pisanie o tym, dlaczego i kto mnie wkurza, co bym wyrzucił za okno, co lubię i kogo głaszczę. Jak trzeba, to wsadzam pod gilotynę. Innym razem przyklasnę i odpalę na wiwat fajerwerki. Nie mam więc skrupułów, by napisać, że coś jest w mojej opinii “be”, o czym nie raz przekonały się firmy świadczące usługi na “wysokim” poziomie.

Nienawidzę kiczu, umysłowego lenistwa i grzecznej miernoty. Bardzo często wysiadam na stacji sardonizm, gdzie uprawiam terapię szokową. Stosuję przy tym wysublimowane sformułowania, które w dosadny i bezpośredni sposób opisują rzeczywistość. Lubię ludzi, dyskusje i argumenty, ale nigdy nie oczekiwałem, żeby każdy się ze mną zgadzał. Podobanie się wszystkim to najnudniejsza rzecz na świecie.

Moje poglądy na blogu opierają się na dwóch, najważniejszych, wyznawanych przeze mnie regułach:

  • Nie ma szkodliwej krytyki. To jej brak jest bardziej szkodliwy.
  • Tylko bez ściemy można zbudować coś wartościowego.

Uprasza się również o przestrzeganie następujących reguł gry:

  • Absolutnie wszystkie komentarze poddawane są moderacji. Zanim zostaną zaakceptowane, muszą spełniać pozostałe reguły gry;
  • Obowiązuje bezwzględny zakaz trollowania, a wypowiedzi powinny odnosić się wyłącznie do poruszanych we wpisach tematów;
  • Przestrzegaj zasad internetowej netykiety, ze szczególnym naciskiem na spamowanie i łańcuszki;
  • Dodając komentarz, pozostaw prawdziwy adres email i podpisz się tak, by można było się z Tobą łatwo skontaktować;
  • Wszystkie utwory (teksty, autorska grafika) są chronione prawem autorskim. Jakiekolwiek kopiowanie, części lub całości utworów, bez mojej pisemnej zgody jest surowo zabronione.

Oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zamieszczone na blogu SocialTalk.pl są wyłącznie wyrazem moich osobistych poglądów i nie należy ich w żadnym wypadku identyfikować z polityką prowadzoną przez przedsiębiorstwa, dla których świadczę lub świadczyłem pracę.