Dawniej wąsy były najlepszym dowodem na męskość i wysoki status mężczyzny. Dziś trudno mi znaleźć kobietę, która mogłaby tak pomyśleć i (co ważniejsze) uznać to za kuszący symbol atrakcyjnego faceta. Jest jednak jeden dzień w roku, kiedy wąsy (nawet u kobiet) przestają być obciachem. A na dodatek są hojnie nagradzane. Co jest nagrodą i jak ją zdobyć? Podpowiadam!


Wąsy z najsłynniejszej piany na świecie

Nie znam drugiego takiego święta (po Bożym Narodzeniu), które byłoby tak chętnie i tak solidarnie obchodzone na całym świecie, jak dzień św. Patryka. Namiętnie szukałem informacji, czy jest jeszcze drugi taki dzień, kiedy jednocześnie wodospad Niagara, London Eye, Góra Stołowa w RPA, Empire State Building, Fernsehturm w Berlinie, Krzywa Wieża w Pizie, Opera w Sydney i Burdż al-Arab w Dubaju są podświetlane na ten sam kolor. Nie ma.

17 marca jest na Zielonej Wyspie dniem, w którym przy nutach muzyki celtyckiej wszystko zielenieje. Dniem tak bardzo łączącym ludzi, że spontanicznie napotkanej osobie masz odwagę powiedzieć: „kocham cię tak samo mocno jak Irlandię”. Jest także dniem, w którym najsłynniejsza piana na świecie pokrywa hektolitry Guinnessa (zresztą nie tylko w tym dniu).

Jest doskonała, gęsta i bieluteńka, a na dodatek pozostaje na ściankach szklanki nawet po wypiciu piwa. Wszystko to sprawia, że idealnie nadaje się na zabawę w tworzenie różnych rodzajów wąsów.

Czy wystarczy jedynie wziąć głęboki łyk, by mieć idealne selfie z #GuinnessTache? Szukając odpowiedzi, sam podjąłem to wyzwanie na kilka różnych sposobów. Efekty poniżej.

The Gulper

The Gulper
Guinness Tache

Aby osiągnąć takie wąsy, trzeba pić raczej małymi łykami jednostajnie, przechylając w tym czasie mocniej szklankę piwa do siebie. W ten sposób pozwalasz pianie mocniej i trwalej osiąść nad ustami. W skali trudności od 1 do 10 (gdzie 1 oznacza najłatwiej) daję mocną siódemkę.

The Natural

Guinness Tache
Wąsy z piany Guinnessa

Jak sama nazwa wskazuje, nie potrzebujesz tutaj żadnych sztuczek. Wystarczy naturalny łyk. To najpopularniejszy i najłatwiejszy styl, jaki można osiągnąć.

The Sipper

The Sipper

Być może to nawet nie jest najtrudniejszy kształt do osiągnięcia, ale na pewno wymagający sporego poświęcenia. Oprócz złożenia ust jak do pocałunku (tzw. dziubek), piwo powinieneś lać po prostu z góry. Zupełnie tak, jakbyś przechylał szklankę, wlewając coś z góry na dół. Poziom trudności? Mocne 7 na 10.

The Dipper

Guinness Tache
SONY DSC
SONY DSC

Choć instrukcja jest prosta jak jazda na rowerze (trzeba bardzo głęboko zanurkować ustami do szklanki), to w rzeczywistości uznaję to za najtrudniejszy efekt do osiągnięcia. Ale próbuj, próbuj!

Time at The Handlebar

Time at the Handlebar

Jedna z najtrudniejszych, ale nie niemożliwa. Jak mieć wąsy zakręcone ku górze? Recepta jest bardzo prosta. 😉 Wystarczy się uśmiechnąć.

Wąsy warte wyjazdu na workshop do Dublina

Skoro już wiesz, jak zrobić zaskakujące wąsy z najsłynniejszej piany na świecie, to pora na Ciebie! Zadanie jest banalnie proste.

 1. Zrób pomysłową fotkę z wąsami z piany Guinnessa
 2. Opublikuj ją na Instagramie lub Facebooku
 3. Swoje zdjęcie koniecznie otaguj czterema hashtagami:
  • #GUINNESS
  • #SwPATRYK
  • #GuinnessWorkshop
  • #17marca

Masz czas do 24 marca. Autor najbardziej kreatywnego, ciekawego i popularnego zdjęcie pojedzie do Dublina na workshop (10-12 kwietnia). Kolejne 199 zdjęć otrzyma czteropak Guinnessa! Rozstrzygnięcie konkursu 28 marca.

Do dzieła i powodzenia!

In this article

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Wąsy, które zabiorą cię do Dublina"

Powiadom o
avatar
5000
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gustavo Woltmann
Gość

Świetny post 😀 Odrobina humoru zawsze w cenie! A dzień świętego Patryka to naprawdę fenomen! Tyle krajów na świecie, tyle świąt, a właśnie to się tak pięknie przyjęło, aż chciałoby się to przeanalizować 😀

View Comment
wpDiscuz