Czego się spodziewasz? Historii o tym, jak się przez przypadek zgubiłem, kogo pytałem o drogę i jakie miałem problemy z mapą? To byłoby nudne.

Lizbona była mi kompletnie nieznana, ale i tak zgubiłem z premedytacją. Poszedłem szukać ludzi i miejsc, które pokazują nieutuczone masowym turyzmem oblicze miasta. Bez mapy, planów i pytania o drogę. Miałem tylko jeden cel: wzgórze pokryte morzem czerwonych dachów. Jeden obok drugiego, z wąskimi przejściami. Tu chyba najłatwiej się zgubię.

[Poniżej powinna załadować się galeria w konwencji fotostory. Może chwilę potrwać, zanim zostanie całkowicie wczytana. Jeśli nie, spróbuj odświeżyć stronę. Nawiguj slajdy strzałkami na brzegach. Jeśli nowe zdjęcie nie wczyta się wraz z nowym fragmentem tekstu, proszę, poczekaj chwilę :)]

Zdjęcia są chronione prawem autorskim. Jakiekolwiek kopiowanie lub wykorzystywanie części lub całości dzieła, bez mojej pisemnej zgody jest surowo zabronione.

In this article

Join the Conversation

4 comments

 1. Kondux Odpowiedz

  Bardzo fajny wpis. Jestem nowym czytelnikiem więc nie wiem, na długo jesteś w Lisbonie?

  View Comment
  1. Kamil | SocialTalk.pl

   Hey, nie, to było wakacyjny wyjazd kilkunastodniowy do Portugalii. Już wróciłem 🙂

   View Comment
  2. kondux

   Fajnie się czyta i ogląda wpis w takiej formie 😉 Oby było ich więcej 😉
   Pozdrawiam

   View Comment
  3. Kamil | SocialTalk.pl

   To prawda, ale są zalety i wady takiego rozwiązania. Można świetnie opowiedzieć historię w formacie fotostory. Na pewno jest o wiele wygodniej, bo gdybym wrzucił 20 zdjęć jedno pod drugim + tekst, wyszłoby przynajmniej 5 stron, które trzeba byłoby długo przewijać – niezbyt wygodne. Natomiast o wiele gorzej wypada to dla szybkości ładowania się strony. Takie wtyczki z galerią strasznie obciążają serwer i jeśli użytkownik ma słabsze łącze, wszystko się będzie wolniej wczytywało, albo wcale. No i dla pozycjonowania nie jest to idealny wpis, bo tekst jest wbudowany w plugin, który nie jest chyba także dobrze indeksowany przez boty, jak gdyby był luzem we wpisie.

   View Comment